10 najlepszych rodzinnych parków wodnych w Polsce
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

10 najlepszych rodzinnych parków wodnych w Polsce

Wizyta w aquaparku to doskonały sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Oto 10 godnych polecenia parków wodnych, jakie można znaleźć na terenie naszego kraju.

Park of Poland (Suntago)

To największy tropikalny park nie tylko w Polsce, lecz również w Europie. Obiekt znajduje się we Wręczy pod Mszczonowem. Tym, co go wyróżnia, jest tropikalny klimat, bez względu na panującą za oknem pogodę. Kompleks jest podzielony na 3 różne strefy tematyczne. Znaleźć można tutaj między innymi 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 kilometrów, saunarium oraz strefę relaksu.

Park wodny w Krakowie

To jeden z największych obiektów tego typu na terenie naszego kraju. Na odwiedzających czeka tutaj mnóstwo atrakcji. Godne polecenia są w szczególności 4 zjeżdżalnie zewnętrzne: ekstremalnie szybka Nitro, ognista Speed Fire, multimedialna Twister oraz pionowa Kongo. Na uwagę zasługuje także pionowa zjeżdżalnia Mamba, Tęczowa, na której jednocześnie zjeżdżać może kilka osób, Rwąca Rzeka, wodna ścianka wspinaczkowa, Statek Piracki z armatkami wodnymi oraz Siłownia Wodna.

Aquapark Fala w Łodzi

Z zewnątrz kompleks ten przypomina piramidy. W jego wnętrzu znajduje się palmiarnia. Na najmłodsze dzieci czeka tutaj brodzik z zabawkami i basen z falą, a na nieco starsze – zjeżdżalnie o długości 130 i 146 metrów. Na zewnątrz kompleksu znajduje się plaża z leżakami, brodzik z ciepłą wodą oraz baseny z wodospadami i nurtem dzikiej rzeki.

Termy Uniejów

To znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na kąpieli w wodach termalnych przez okrągły rok. Znajdująca się tu woda solankowa wypływająca ze źródeł znajdujących się na głębokości 2000 metrów ma lecznicze właściwości. W wewnętrznej części kompleksu umieszczony jest basen solankowo – uzdrowiskowy z urządzeniami do hydromasażu i dyszami wodnymi. Z myślą o dzieciach przygotowany został basen z armatką wodną, ścianką wspinaczkową i statkiem pirackim.

Warmia Park w Pluskach

Kompleks ten zlokalizowany jest w pobliżu Olsztyna. Na odwiedzających czekają tutaj między innymi baseny – rekreacyjny, sportowy oraz solankowy. Do najciekawszych atrakcji zalicza się podwodne akwarium oraz groty dla zakochanych. Dla dzieci przeznaczony jest brodzik z dinozaurem, rwąca rzeka, ścianka wspinaczkowa i różnego rodzaju zjeżdżalnie.

Aquapark w Sopocie

Najpopularniejszy na polskim wybrzeżu obiekt tego typu. Znaleźć można tu między innymi baseny rekreacyjne i pływackie, dziką rzekę o długości 71 metrów, 2 duże zjeżdżalnie oraz basen z gejzerami, armatkami wodnymi oraz sztucznymi zwierzętami.

Termy Maltańskie

Kompleks zlokalizowany nad kultowym poznańskim jeziorem Malta. Do najciekawszych atrakcji zalicza się basen rekreacyjny z dyszami wodnymi i wirami, brodzik dziecięcy z fontanną i zjeżdżalnią, basen ze statkiem pirackim i ścianką wspinaczkową oraz basen solankowy z wodą geotermalną.

Aquapark Wrocław

Do dyspozycji jest tutaj basen pływacki, jacuzzi, leniwa rzeka, basen z falami, dziecięcy basen ze zjeżdżalnią, armatkami wodnymi i statkiem pirackim, zjeżdżalnia multimedialna oraz skocznia High Fly.

Park Wodny Nemo Dąbrowa Górnicza

Składa się on z dwóch basenów sportowych oraz basenu rekreacyjnego z gejzerami wodnymi, rwącą rzeką, wodospadami i armatkami wodnymi, brodzika dla dzieci ze zjeżdżalnią w kształcie słonia oraz trzech zjeżdżalni.

Terma Bukovina

Największy w naszym kraju kompleks basenów geotermalnych z wodą o temperaturze między 30 a 38 stopni Celsjusza. Tworzy go bagatela 20 basenów, w tym 4 dla dzieci z rwącą rzeką oraz zjeżdżalniami. Na dzieci czeka tu specjalna strefa, w której organizowane są zajęcia z nurkowania i aqua aerobiku. Obiekt zlokalizowany jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oszczędzać na rachunkach za prąd dzięki panelom fotowoltaicznym?
Jak oszczędzać na rachunkach za prąd dzięki panelom fotowoltaicznym?
Dowiedz się, jak zastosowanie paneli fotowoltaicznych może pomóc w znacznym obniżeniu rachunków za prąd. Przyłącz się do ekologicznego trendu i zrównoważ swoje domowe wydatki!
Tai Chi dla seniorów – droga do utrzymania równowagi psychofizycznej na długie lata
Tai Chi dla seniorów – droga do utrzymania równowagi psychofizycznej na długie lata
Ćwiczenia to domena nie tylko młodych ludzi! O tym jak Tai Chi może poprawić jakość życia seniora.
Złoty wiek motoryczności – najlepszy okres na sportowy rozwój dziecka
Złoty wiek motoryczności – najlepszy okres na sportowy rozwój dziecka
Złoty wiek motoryczności - dowiedz się więcej o najlepszym okresie na sportowy rozwój Twojego dziecka!
Ostatnie wpisy