Artykuł sponsorowany

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią większe zainteresowanie wyjazdami. Jak zorganizować urlop, aby w pełni skorzystać z jego potencjału? Sprawdźmy! 

Wypoczynek nie musi wiązać się z wylegiwaniem na plaży. Atrakcji turystycznych nie brakuje i każdy urlopowicz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wędrówki po górskich szlakach, zwiedzanie miejsc historycznych czy nurkowanie – to tylko przykładowe, chętnie wybierane aktywności. Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób możesz spędzić wolny czas! 

Rajd konny

Dla koneserów górskich krajobrazów mamy propozycję nie do odrzucenia. Przejażdżka konną w otoczeniu sudeckich łąk czy lasów zachwyci niejednego turystę i to wszystko w Polsce, w Masywie Śnieżka. Klimatyczną atmosferę tworzy nocna pora organizowanej atrakcji. Rajd przeznaczony jest zarówno dla osób, które już wcześniej jeździły konno, jak i świeżaków w tym temacie. 

Żeglarstwo – również dla dzieci 

Od najmłodszych lat rodzice pragną zaszczepić w swoich dzieciach pasję do sportu, gry na instrumencie lub nauki języków. Urlop to idealny czas na naukę żeglarstwa. Zanim jednak zapiszesz swoją pociechę na obóz poświęcony doskonaleniu umiejętności w tej dyscyplinie, sprawdź, czy spodoba się jej kontakt z wodą. Wybierz się w tygodniową podróż jachtem. W tym celu odwiedź stronę WWW – https://yachtgo.eu/ i poznaj dostępne opcje. 

Wspinaczka dla żądnych przygód 

Europa słynie z rejonów wspinaczkowych. Hiszpania to jedno z państw, w którym znajdziesz trasy o różnym stopniu trudności. Uroku dodaje pomarańczowo-czerwony koloryt skał. Szukasz mniej obleganego miejsca przez turystów? Wybierz się w podróż do El Chorro, znajdującego się w Parku Narodowym Desfiladero de los Gaitanes w Andaluzji. Ponad 2000 dróg o różnym poziomie zaawansowania sprawia, że na tego typu atrakcję zdecydować się może niemal każdy. 

Paralotniarstwo 

Paralotniarstwo to forma rekreacji dla tych, którzy ukończyli szkolenie i zyskali odpowiednie uprawnienia państwowe. Jeżeli należysz do tej grupy osób to najlepszymi wakacyjnymi kierunkami okażą się kraje alpejskie. Słowenia stwarza warunki zarówno dla początkujących, jak i bardziej wykwalifikowanych paralotniarzy. Popularnymi destynacjami są Lijak niedaleko Novej Goricy oraz Dolina Soczy. 

Nurkowanie 

Fascynuje Cię podwodny świat, pozostawione na dnie wraki oraz malownicze skały? W takim razie, nurkowanie może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Szczególnie polecanym regionem jest Chorwacja. Nie brakuje tam jaskiń i tuneli, które stwarzają okazję do zobaczenia ciekawych obiektów. 

Fot.: Ian Keefe/unsplash.com

Napisz komentarz