Odpowiednia piłka na treningu piłkarskim
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia piłka na treningu piłkarskim

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piłki Nike Strike zachwycają swoim oryginalnym wyglądem. Wielu młodych adeptów piłkarskich z wielką chęcią zakupiłoby te produkty do tego, aby móc trenować swoje umiejętności na boisku. Fakt, będzie to dobry wybór. Trzeba jednak uświadomić sobie to, że nie wygląd jest elementem decydującym, ale kilka innych, istotnych czynników, jakie zawsze warto wziąć pod uwagę.

Co o piłce wiedzieć trzeba?

Tak, można by pokusić się o stwierdzenie, że piłka Nike Strike to…piłka. Na tym można by zakończyć właściwie ogólne podsumowanie wiedzy o takich gadżetach. Czy jednak ktokolwiek zdaje sobie sprawę z tego, z czego taka piłka chociażby się składa? Oczywiście, że nie. Warto więc, tak wstępnie powiedzieć, że każda piłka składa się tak naprawdę z trzech elementów: pęcherza, który jest wypełniony powietrzem, poszycia oraz osłony. Warto również wiedzieć, że istniej kilka rodzaj piłek – chociaż na pierwszy rzut oka tego, nie widać.

Poszczególne piłki Nike Strike, jak również te pochodzące od innych producentów, mogą różnić się od siebie poszczególnymi elementami. Mianowicie chodzi tutaj o rozmiar, wagę, przeznaczenie, wygląd, poziom zaawansowania, a także sposób łączenia łat. Elementy pozorne, ale profesjonaliści doskonale wiedzą, że trzeba na nie koniecznie zwracać uwagę. Chociażby z tego względu, że dzięki temu wybiera się dobrą piłkę do treningów.

Rozgrywki w różnych miejscach

Decydując się na piłkę Nike Strike lub od innego producenta, należy zwrócić uwagę na to, gdzie dany model może być eksploatowany. Piłki można podzielić bowiem ze względu na to, gdzie rozgrywki będą się odbywać. I tak do wyboru są:

  • piłki na trawę naturalną,
  • piłki na sztuczną nawierzchnię,
  • piłki fustalowe – dedykowane na sale,
  • piłki street – przeznaczone do gry w warunkach ulicznych.

Warto również pokrótce omówić także poziom zaawansowania. Aby wiedzieć, czy piłki Nike Strike faktycznie będą dobrym wyborem. Pierwszy poziom zaawansowania – meczowy. To te futbolówki, jakie posiadają certyfikaty FIFA QUALITY oraz FIFA QUALITY PRO. Tego rodzaju piłki można najczęściej zobaczyć na boiskach, wśród zawodowców. Piłki treningowe szyte, również posiadają certyfikaty FIFA QUALITY. Jednak, jak sama nazwa mówi, dedykowane są typowo do treningów, dzięki czemu ich poszycie jest zdecydowanie mocniejsze. Piłki rekreacyjne klejone, są najliczniejsze, jeżeli chodzi o dostępną ofertę. Aczkolwiek, ich jakość może budzić pewne wątpliwości. To właśnie te, które można najczęściej spotkać we wszystkich domach oraz na boiskach osiedlowych.

Fot.: Travel Nomades/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Przed tygodniem poznaliśmy nazwy gmin, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród rozmaitych projektów nie zapomniano również o […]
Wody smakowe dla dzieci – czy to dobry sposób na nawodnienie organizmu młodego sportowca?
Wody smakowe dla dzieci – czy to dobry sposób na nawodnienie organizmu młodego sportowca?
Czy napoje sportowe dla dziecka to właściwy wybór? Jak nadmiar witamin może wpłynąć na jego zdrowie? Czy zdrowszą opcją będzie zwykła woda? Odpowiadamy na wszystkie pytania!
Czas na wodne szaleństwo! Oto najlepsze gry i zabawy sportowe na basenie dla dzieci
Czas na wodne szaleństwo! Oto najlepsze gry i zabawy sportowe na basenie dla dzieci
Szukasz pomysłu na dobrą zabawę z dziećmi na basenie? Oto nasze 10 propozycji!
Ostatnie wpisy