Niezawodne akcesoria do gier i zabaw ruchowych dla dzieci
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezawodne akcesoria do gier i zabaw ruchowych dla dzieci

Zabawa i aktywność fizyczna to najlepsze połączenie rozrywki i sportu dla dzieci. W jakie wyposażenie warto zainwestować?

Sporty zespołowe

Aktywność fizyczna od najmłodszych lat wspomaga u dzieci rozwój koordynacji ruchowej, poprawia prawidłową postawę ciała, wzmacnia mięśnie i buduje zdrowe nawyki. W przypadku sportów zespołowych dodatkowym elementem, który kształci się podczas zabawy, jest umiejętność pracy w grupie i nauka zasad fair-play.

Sporty zespołowe najlepiej realizować na świeżym powietrzu. W tym przypadku świetnie sprawdzają się takie akcesoria, jak zestaw do gry badmintona, bramka piłkarska, przenośna siatka do gry w siatkówkę, składany kosz do gry w koszykówkę, zestaw do unihokeja, lina do przeciągania czy worek do skakania. Element rywalizacji dodaje całej zabawie dodatkowej uroku i bardziej zachęca dziecko do uczestnictwa w aktywności, która może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Praca nad koordynacją ruchową 

Na rynku zabaw dla dzieci dostępnych jest wiele akcesoriów i sprzętów, które pomagają rozwijać koordynację ruchową dziecka, umiejętności utrzymania równowagi oraz ogólną sprawność fizyczną. Wśród tego typu wyposażenia znajdują się między innymi: roller, pomosty do ćwiczeń motorycznych, zestaw do budowania torów przeszkód, szczudła półkule, kamień do skakania, sensoryczne dyski, elastyczna pochylnia, pogo do skakania,  wyspy równoważne, moonhopper czy twarde beczki.

Zabawki tego typu rozwijają ciało dziecka, równomiernie rozkładając obciążenie, wspomagają pracę nad umiejętnością utrzymania równowagi, a także korzystnie wpływają na rozwój koordynacji ruchowo-wzrokowej.

Wyposażenie domowe

Zabawy ruchowe mogą także odbywać się w domowych warunkach, nie zajmując na co dzień zbyt dużo przestrzeni mieszkania czy domu. Sprzęty do nich można w łatwy sposób rozłożyć i równie szybko schować. Wśród tego typu akcesoriów świetnie sprawdzają się:

 • różnego rodzaju maty sensoryczne, 
 • duże klocki jenga, 
 • plastikowe lub gumowe kręgle, 
 • mata do zabawy oparta na grze Twister, 
 • dywan z grą w klasy, 
 • materac do gry w kółko i krzyżyk,
 • drewniany zestaw do gry w golfa. 

Jeśli nasze dziecko lubi nieco większy wysiłek, świetnie sprawdzi się dziecięcy worek treningowy, który można przymocować w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Do zestawu dołączone są specjalne rękawice bokserskie, które pomagają wykształcić prawidłową technikę wyprowadzania uderzeń. 

Ponadczasowe akcesoria

Choć rynek zabawek i gier dla dzieci nieustannie się rozwija i z pokolenia na pokolenie jest coraz ciekawszy, to niektóre zabawki pozostają ponadczasowe. Te same akcesoria, które dostarczyły dużo rozrywki rodzicom, mogą także teraz spodobać się młodszemu pokoleniu. W tym zestawieniu znajdują się takie sprzęty, jak:

 • skakanka,
 • taśmy do skakania,
 • zośka,
 • tarcza do rzutek,
 • hula-hop,
 • piłka wędrowniczka,
 • ringo do skoków,
 • catch ball.

Tego typu zabawy mogą być świetnym sposobem na rozrywkę dla całej rodziny i wspólne spędzenie czasu.

Zdj. główne: Alexandr Podvalny/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesny survival – aktywność dla każdego?
Nowoczesny survival – aktywność dla każdego?
Kto powinien wybrać się na wyjazd survivalowy? Jakie aktywności są przeznaczone dla różnych grup wiekowych? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.
Koktajle owocowe – moc witamin dla całej rodziny
Koktajle owocowe – moc witamin dla całej rodziny
Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej diety koktajli owocowych? Sprawdź, ile dobrego mogą przynieść Tobie i Twojej rodzinie!
Drążek do podciągania – który wybrać i jak często ćwiczyć?
Drążek do podciągania – który wybrać i jak często ćwiczyć?
Poszerz swoją domową siłownię o profesjonalny sprzęt sportowy do budowania siły ramion. Sprawdź, jakie korzyści dają ćwiczenia na drążku!
Ostatnie wpisy