Artykuł sponsorowany

Szukasz pomysłu na spędzenie wakacji? Trekking to sposób na aktywny wypoczynek, który zadowoli małych i dużych. Dla dzieci będzie to niesamowita przygoda, sposób na bliższe poznanie natury oraz pogłębienie wiedzy o świecie roślin i zwierząt. Dla dorosłych będzie to świetny sposób na zresetowanie się, odreagowanie stresu związanego z pracą i codziennymi obowiązkami. Wybierając się na trekking w lesie, należy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek. Tylko co warto ze sobą zabrać, żeby być gotowym na każdą okoliczność i nie przeciążyć się zbędnym bagażem?

Na szczególnie zimne noce

Odpowiedni ubiór to podstawa, kiedy noc zamierzasz spędzić w lesie. Nawet jeśli dni bywają ciepłe, dobrze przygotować się na spadek temperatury i zabrać ze sobą w podróż na wszelki wypadek bluzę lub kurtkę. Dobrze zadbać o każdego z członków rodziny, jeśli jednak obawiasz się, że przez większy nie znajdziesz modelu dla siebie, pamiętaj, że kobiety plus size także mogą ubierać się modnie i wygodnie. Bluzy damskie XL to rozwiązanie na zimne wieczory w lesie i gwarancja ciepłej nocy w namiocie.

Dla fanów polowania

Jeśli swój weekendowy wypad po lesie zamierzasz połączyć ze swoim drugim hobby, strony dla myśliwych, takie jak https://taniepolowanie.pl/, odpowiedzą na Twoje potrzeby. Do plecaka dobrze schować noktowizor, który pozwoli Ci na obserwowanie zwierzyny w nocy bez płoszenia jej światłem latarki. Ciekawym rozwiązaniem jest także lornetka termowizyjna. To połączenie zalet kamery termowizyjnej z zaletami zwykłej lornetki dziennej sprawia, że uzyskasz niesamowitą szczegółowość obrazu.

Nie bój się ciemności!

Każdy fan trekkingu wie, że bez światła ani rusz. Wie też, że ilość bagażu trzeba ograniczać. Właśnie po to powstały niezbędniki turystyczne. Mogłoby się zdawać, że to jedynie latarka, której moc światła możesz dostosować w zależności od swoich potrzeb. W jej aluminiowej obudowie znajdziesz jednak różne przydatne przedmioty: kompas, świecę z wosku pszczelego, otwieracz do puszek, mini zestaw do szycia czy malutką apteczkę.

Wszystko w jednym

Jeśli chodzi o przydatność małych akcesoriów, które zawierają w sobie mnóstwo przydatnych funkcji, warto wspomnieć o multitoolach. To, że składany nóż to podstawa, wie każdy fan trekkingu. Na rynku dodatkowo znajdziesz jednak także egzemplarze, które zawierają w sobie nożyczki, malutki młotek, łom, otwieracz do butelek i puszek, a także korkociąg. To naprawdę minimalny gadżet o wielkiej mocy. Zdecydowanie niezbędny podczas wypraw każdego rodzaju!

U samego źródła

Dostęp do czystej wody to istotny element wyprawy do lasu. Nie warto jednak zabierać ze sobą kilku czy nawet kilkunastu litrów wody w plastikowych butelkach. Dzięki butelce filtrującej dostosowanej do ekstremalnych warunków turystyki przygodowej oczyścisz nawet kilka tysięcy litrów wody z różnego rodzaju zanieczyszczeń, bakterii czy pasożytów. Jeśli przy zakupie zwrócisz uwagę na obecność filtra węglowego, zapewnisz sobie naturalny smak wody w samym sercu dziczy.

Woda Ci nie straszna

Zabierając ze sobą dokumenty, nie musisz obawiać się, że z leśnego trekkingu wrócisz bez nich. Wodoodporne etui na dokumenty to przydatne akcesorium, dzięki któremu nie straszne Ci nie tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale także pył, zagięcia czy rozdarcia mogące pojawić się w podróży. Chociaż idąc do lasu nie planujesz zapewne się przed nikim legitymować, to wciąż dobrze zadbać o bezpieczeństwo swojego dowodu, paszportu czy prawa jazdy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz