Pogoda za oknem z każdym dniem robi się coraz piękniejsza, a rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią powoli zaczynają wreszcie odchodzić w niepamięć – takie okoliczności z pewnością sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu z najbliższymi. Okazji ku temu nie brakuje, gdyż na terenie całego kraju regularnie odbywają się imprezy oraz pikniki o charakterze sportowym skierowane właśnie do rodzin z dziećmi. Gdzie warto udać się ze swoimi pociechami?

Aktywność fizyczna dzieci i rodziców – naturalny przepis na zdrowie

Aktywność fizyczna to temat, który codziennie poruszany jest przez kolejnych ekspertów, lecz wnioski za każdym razem są bardzo podobne. Ruch – szczególnie na świeżym powietrzu – ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie, dlatego zalecany jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jeśli więc nadal zastanawiamy się nad najlepszym sposobem spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie, odpowiedzią mogą być organizowane w różnych rejonach kraju wydarzenia sportowe. Propozycje są naprawdę atrakcyjne, a w wielu przypadkach nie zapłacimy za nie ani grosza!

Sportowe festyny i pikniki rodzinne w całej Polsce

Festiwal Familijny to zupełnie nowy projekt, którego inauguracyjna edycja będzie miała miejsce już najbliższy weekend w niezwykle popularnym Parku Ludowym w Lublinie. Poza zajęciami sportowymi organizatorzy mają w zanadrzu inne atrakcje, takie jak spektakle, koncerty i pokazy iluzji.

Ciekawie prezentuje się również Podkarpacki Dzień Dziecka w rzeszowskim Sport Parku, którego uczestnicy będą mieli możliwość zasmakowania towarzyskiej rywalizacji w licznych konkurencjach ruchowych.

Małych oraz dużych miłośników gier na orientację z pewnością zainteresuje natomiast Pomerania O-Festival odbywający się w w Świbnie, Sulminie i Otominie.

Weekend zapowiada się zatem niezwykle intensywnie, a wspomniane inicjatywy stanowią przecież jedynie kroplę w morzu rozlicznych imprez dedykowanych rodzinom. Na wszystkich wydarzeniach możemy spodziewać się przyjaznej atmosfery, ciekawych ludzi oraz pokaźnej dawki sportowych emocji!

Foto wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz