Artykuł sponsorowany

Ograniczenie spożycia węglowodanów może być dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów. Dowiedz się, jak ograniczyć węglowodany w diecie w zdrowy sposób oraz cieszyć się piękną i smukłą sylwetką.

Jakich produktów unikać?

Jeśli zdecydujesz się na dietę niskowęglowodanową, to staniesz przed wyzwaniem wyeliminowania z diety kilku produktów. Czego konkretnie należy unikać w jadłospisie, aby ograniczyć spożycie węglowodanów? Przede wszystkim całkowicie wyrzuć ze swojej diety wszystkie słodycze i napoje gazowane. Są nie tylko pełne kalorii, ale też są naprawdę niezdrowe.

Unikaj także chleba, a w szczególności tego upieczonego z mąki pszennej. Z jadłospisu powinny zniknąć także owoce o wysokiej zawartości cukru, na przykład winogrona i banany, a także soki owocowe. Znacznie lepszym wyborem będą pożywne i pełne witamin soki warzywne. Dobrym początkiem Twojej diety niskowęglowodanowej może okazać się dieta sokowa Kraków jest miejscem, gdzie bez problemu zamówisz taką kilkudniową dietę.

Jakie produkty wybierać?

Dieta niskowęglowodanowa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Co więc jeść, aby nie umrzeć z głodu? Wbrew pozorom wybór jest naprawdę spory. Przede wszystkim wprowadź do swojej diety sporo jajek oraz innych produktów o niskiej zawartości węglowodanów, na przykład świeże warzywa, chude mięso i ryby, nabiał oraz orzechy ziemne, laskowe, pekan i migdały.

Jeśli czujesz, że gotowanie i szukanie produktów odpowiadających tego typu diecie jest dla Ciebie zbyt czasochłonne i wymagające, możesz zdecydować się na catering dietetyczny. Dieta pudełkowa niskowęglowodanowa jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich chcących wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe mimo intensywnego stylu życia. 

Dla kogo jest dieta niskowęglowodanowa?

Dieta niskowęglowodanowa cieszy się sporą popularnością wśród osób chcących schudnąć. Warto jednak pamiętać, że jest to mocno restrykcyjna dieta, a węglowodany są naszym głównym źródłem energii. Nie można więc stosować tego stylu odżywiania przez zbyt długi czas, chyba że pod okiem lekarza lub dietetyka, ponieważ może to doprowadzić do niedoborów witamin i minerałów, a także znacznie obniżonego samopoczucia.

Zdj. głóne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Napisz komentarz