Nowe możliwości otwierają się dla wycieczkowiczów! Polski Bon Turystyczny będzie funkcjonował od teraz na nieco innych zasadach. Z perspektywy dzieci i ich rodziców, najważniejszą z wprowadzonych zmian jest możliwość skorzystania z bonu bez wykupywania noclegu.

Przypomnijmy, że na Polski Bon Turystyczny składa się 500 zł na każde dziecko oraz 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Do tej pory można było nim opłacić jedynie nocleg w obiektach turystycznych albo imprezy turystyczne z przynajmniej jednym noclegiem. W podpisanej przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o COVID-19 zawarto jednak szereg zmian, dzięki którym ten elektroniczny środek płatniczy stanie się znacznie bardziej użyteczny.Wykorzystanie bonu turystycznego bez konieczności rezerwacji noclegu pozwala na jednodniowe wyjazdy, w konsekwencji otwierając drzwi wszelakim wycieczkom szkolnym czy rodzinnym. To doskonała informacja dla rodziców, którym bardzo zależy, aby ich pociechy spędzały wolne dni w aktywny sposób. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że rodziny będą mogły podróżować w najlepsze.

Poza wypadami trwającymi jeden dzień, za pomocą bonu turystycznego opłacimy również wszystkie atrakcje przewidziane przez organizatorów. Jedynym warunkiem skorzystania z nowych funkcji jest objęcie pakietem co najmniej dwóch różnych usług.Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz