Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Dla rodziców
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie

Nie masz motywacji do samodzielnego wykonywania treningu? Co powiesz na ćwiczenia w parze? Sprawdź, jakie są główne zalety treningu we dwoje oraz jakie ćwiczenia można wykonywać wspólnie.

Zalety ćwiczeń we dwoje

Dlaczego warto spróbować ćwiczeń z drugą połówką? Taki trening ma całe mnóstwo zalet. Jest to przede wszystkim znakomity sposób na wspólne, aktywne spędzanie czasu i zdrowa alternatywa dla oglądania telewizji czy zakupów. Ćwicząc we dwoje, wzajemnie się motywujemy, co przekłada się na rezultaty. Jedna osoba pilnuje drugiej, by ta w prawidłowy sposób wykonywała poszczególne ćwiczenia i dawała z siebie wszystko.

Ćwiczenia z drugą połówką to gwarancja radości z trenowania i dobrego humoru. Taki trening to znakomita zabawa. Trening tego typu wyzwala w nas również kreatywność. We dwójkę znacznie łatwiej wymyślić nowe ćwiczenia i ich utrudnienia. W parze ćwiczyć można zarówno w domu, jak i na siłowni czy w plenerze.

Najlepsze ćwiczenia w duecie

Ćwiczeń przeznaczonych do wykonywania w parze jest mnóstwo. W zależności od stopnia zaawansowania realizować można ten sam trening lub jedna osoba może robić łatwiejsze ćwiczenia, druga – trudniejsze. Kluczowymi kwestiami są tutaj prawidłowa technika oraz 100% zaangażowania. Przed rozpoczęciem treningu w parze, należy wykonać krótką, trwającą około 10 minut rozgrzewkę. Każde z ćwiczeń powtórzyć powinno się około 5 – 10 razy. W trakcie rozgrzewki wykonywać można między innymi trucht w miejscu czy wykroki w przód i w bok. Rezygnując z niej, nabawić można się kontuzji.

Pierwsze z ćwiczeń, które bardzo dobrze nadaje się do wykonywania w parze to piątka. W jaki sposób należy je robić? Stajemy naprzeciwko siebie, wykonujemy przysiad, podskakujemy i przybijamy sobie piątkę. Powtarzamy przez 45 sekund i robimy 15 sekund przerwy.

Ciekawą modyfikacją tego ćwiczenia jest piątka w podporze. To znakomity sposób na wyrzeźbienie brzucha, pośladków oraz ud. Schodzimy do podporu, a następnie przybijamy sobie piątki po przekątnej. Podobnie jak w przypadku piątek w przysiadzie, ćwiczenie wykonujemy przez 45 sekund, a następnie odpoczywamy przez 15 sekund.

W parze z powodzeniem ćwiczyć można także rowerek. Jak robi się to ćwiczenie? Kładziemy się na plecach i unosimy nogi do góry pod kątem 90 stopni tak, aby lędźwia były wciśnięte w matę, brzuch napięty, a głowa – uniesiona do góry. Opieramy stopy o siebie i pedałujemy tak, jakbyśmy jechali na rowerze.

Kolejne z ćwiczeń, które idealnie nadaje się do ćwiczenia we dwoje, są wykroki w przód. Do ich wykonywania najlepiej wykorzystać obciążenie, takie jak hantle czy butelka z wodą. Stajemy naprzeciwko siebie i robimy wykrok w przód – jedna osoba lewą nogą, druga – prawą.

Ćwiczeniem, które niezwykle skutecznie spala tłuszcz jest: padnij – powstań – piątka. Najpierw schodzimy do leżenia naprzeciwko siebie. Następnie energicznie podskakujemy do góry i przybijamy sobie piątkę. Wracając na ziemię, opieramy ręce o matę, aby znaleźć się w pozycji podporu i dopiero wówczas się kładziemy. Ręce układamy jak do pompki, wstajemy, wykonujemy wyskok i przybijamy piątkę.

Jak ćwiczyć triceps w parze? Do tego celu niezbędne będzie krzesło. Jedna osoba staje tyłem do niego z ugiętymi nogami i podpiera się rękami o jego boczne krawędzie. Partner przyjmuje identyczną pozycję, stając tyłem do swojej drugiej połówki i opierając dłonie o jego kolana. Następnie, para równocześnie wykonuje przysiad i powraca do wyjściowej pozycji, prostując łokcie.

W jaki sposób ćwiczyć mięśnie grzbietu we dwójkę? Kładziemy się na plecach, głowami do siebie. Następnie unosimy ramiona do góry i splatamy palce dłoni z drugą połówką. Na koniec, naprzemiennie przenosimy nogi na boki. Inne dobre ćwiczenie na mięśnie grzbietu polega na tym, że dwie osoby stają plecami do siebie, podnoszą ręce, splatają palce i ustawiają stopy na wysokości bioder. Jeden z partnerów robi skłon do przodu, unosząc na plecach swoją drugą połówkę. Ćwiczenie to należy wykonywać naprzemiennie.

Zdjęcie wyróżniające: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną przynętę miękką do wędkarstwa spinningowego?
Jak wybrać idealną przynętę miękką do wędkarstwa spinningowego?
Rozkoszuj się wędkarstwem spinningowym dzięki naszym ekspertom, którzy dzielą się radami na temat wyboru idealnej przynęty miękkiej. Dowiedz się, jakie przynęty najlepiej sprawdzają się w różnych warunkach i zastanów się, która przynęta będzie dla Ciebie idealna.
Złoty wiek motoryczności – najlepszy okres na sportowy rozwój dziecka
Złoty wiek motoryczności – najlepszy okres na sportowy rozwój dziecka
Złoty wiek motoryczności - dowiedz się więcej o najlepszym okresie na sportowy rozwój Twojego dziecka!
Wystartowała 27. edycja turnieju Kinder Joy Of Moving
Wystartowała 27. edycja turnieju Kinder Joy Of Moving
Młodzi adepci piłki siatkowej z różnych części Polski mają nie lada powody do radości – przed kilkoma dniami ruszyła 27. […]
Ostatnie wpisy