Press info

Po profesjonalnych piłkarzach, zawodnikach AMP Futbolu, przedstawicielach wielu innych dyscyplin czy artystach przyszedł wreszcie czas na młodych adeptów futbolu. W miniony weekend zainaugurowana została wyjątkowa edycja znanego i bardzo popularnego programu rozrywkowego prowadzonego przez dziennikarza Bartosza Ignacika. TurboKozak Junior to nowy format stworzony z myślą o początkujących sportowcach w wieku 7-8 lat, którzy będą stawiać czoła różnym piłkarskim zadaniom.

TurboKozak Junior – czas na aktywizację dzieci i młodzieży!

Pierwszy odcinek nowego formatu „TurboKozak Junior” został wyemitowany w niedzielę 20 czerwca o godzinie 9:00 na antenie stacji teleTOON+. Program ma zachęcić dzieci oraz młodzież do wyjścia z domu i regularnego zażywania aktywności fizycznej.

„Ruch zapewnia zdrowie i nie chodzi tu jedynie o tężyznę czy sprawność fizyczną najmłodszych. Nabywanie świadomości swojego ciała oraz odkrywanie jego możliwości jest podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego każdego dziecka. Regularna aktywność pozytywnie wpływa na osobowość i codzienne samopoczucie. Zabawy oraz ćwiczenia ruchowe uwalniają od napięć, niepokojów czy szkolnego stresu. Co więcej, kształtują też pozytywne cechy charakteru – uczą wytrwałości, systematyczności, hartują w pokonywaniu trudności. Wzmacniają również poczucie pewności siebie oraz zaufania we własne możliwości. Jest to okazja do doświadczania pierwszych życiowych sukcesów, ale i porażek. Bardzo wartościowe jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportów zespołowych. Bez wątpienia zajęcia w grupie rozwijają umiejętności budowania relacji z rówieśnikami. Na boisku, w czasie treningów, dzieci uczą się też wzajemnej odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy oraz tolerancji. Chętniej też biorą udział w zajęciach w towarzystwie kolegów i koleżanek. Sport ma nieoceniony wpływ na umysł, ponieważ działa na koncentrację, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, co pomaga dziecku uzyskiwać lepsze wyniki w nauce szkolnej” – podkreśla Agnieszka Carrasco-Żylicz, certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin, dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii oraz konsultantka kanałów dziecięcych CANAL+.

Foto: TurboKozak Junior, teleTOON+

TurboKozak Junior, czyli sport i dobra zabawa

O miano „TurboKozaka Junior” powalczą mali sportowcy w wieku 7-8 lat. Do wykonania będą mieli aż dziesięć konkurencji, m.in. rzuty karne, strzały w poprzeczkę, płachtę czy żonglerkę. Każdy z uczestników przygotuje też specjalne zadanie piłkarskie dla TurboKozaka – Bartka Ignacika. Dziennikarz Canal+ stworzy wyjątkowy duet prowadzących ze swoją córką Anielą. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!

„Jestem przekonana, że z pomysłów „TurboKozaka Juniora”, chętnie skorzystają również dorośli. Zwłaszcza Ci, którzy zastanawiają się co robić, żeby zachęcić swoje pociechy do uprawiania sportu i zabaw na powietrzu. Pamiętajmy, że dla dziecka najważniejsza jest właśnie radość. Dlatego moim zdaniem najlepiej pozostawić możliwość wyboru i stworzyć okazję do poznania kilku dyscyplin sportowych. Warto pozwolić, by mogło próbować, aż do momentu, kiedy odnajdzie swoją ulubioną konkurencję. Dobrze, jeśli będzie ona też odpowiadać jego temperamentowi” – podsumowuje Agnieszka Carrasco-Żylicz.

Foto wyróżniające: materiały prasowe TurboKozak Junior, teleTOON+

Napisz komentarz