Przed tygodniem oficjalnie wystartowały zapisy dla nauczycieli na drugi etap programu „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”. Kolejna odsłona rządowego przedsięwzięcia odbędzie się w formie Sport Klubów, których powstanie ma na celu przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Pierwsze zajęcia skierowane do młodych adeptów sportu przewidziano na początek sierpnia.

Program „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” ma pomóc uczniom w jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej po burzliwym okresie pandemii, podczas którego dostęp do ruchu był mocno ograniczony. Dzieci i młodzież z tysięcy polskich szkół otrzymają możliwość regularnego zażywania sportu za pośrednictwem Sport Klubów. Wszystkie zajęcia będą odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy z powodzeniem ukończyli szkolenia w ramach I etapu programu. Na ten moment zgłosiło się już blisko 50 tys. wychowawców!

Akcja ma rozpocząć się na początku sierpnia i potrwa do 15 grudnia 2021 roku. Uczestnicy Sport Klubów zostaną podzieleni na grupy liczące do 20 osób. W planach jest zrealizowanie łącznie około 300 tysięcy godzin zajęć sportowych. Dodatkowo przeprowadzane będą jednorazowe pomiary somatyczne i testy sprawnościowe wybrane przez nauczycieli. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, co pozwoli na udział wszystkim zainteresowanym, bez względu na sytuację finansową.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w ramach drugiego etapu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” przygotowano zupełnie nowe zajęcia sportowe. Szeroka oferta z pewnością ściągnie do hal i na boiska pokaźne grono przedstawicieli młodego pokolenia oraz pomoże im w sukcesywnym powrocie do regularnych ćwiczeń. Sport znów jest na wyciągnięcie ręki, zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać z wszelkich alternatyw!

Foto wyróżniające: Marko Milivojevic / pixnio.com

Napisz komentarz