Polski Bon Turystyczny, który wprowadzono wraz z początkiem sierpnia ubiegłego roku, w dobie pandemii i kolejnych ograniczeń został wykorzystany przez rodziny jedynie częściowo. Powoli wszystko wydaje się jednak wracać do normalności, a czasu na zagospodarowanie dodatkowych środków wciąż pozostaje sporo, gdyż końcowy termin wyznaczono na marzec 2022 roku. Jak uzyskać bon turystyczny i komu tak naprawdę on przysługuje?

Polski Bon Turystyczny przed niespełna rokiem miał stanowić swoistą rekompensatę zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i przeżywającej trudne chwile krajowej turystyki. Z najnowszych danych wynika jednak, że do tej pory zaledwie 25% uprawnionych wykorzystała przysługujące im środki, w związku z czym zaczęły pojawiać się liczne dyskusje na temat możliwego przedłużenia ważności bonu turystycznego. Warto natomiast poważnie zastanowić się nad aktywowaniem bonu już podczas nadchodzących wakacji.

Polski Bon Turystyczny 2021 – komu przysługuje kwota 500 i 1000 zł?

Z bonu turystycznego może skorzystać każda rodzina pobierająca 500 plus albo dodatek wychowawczy, przy czym na każde dziecko przysługuje kwota w wysokości 500 oraz 1000 złotych na dziecko niepełnosprawne. Występuje on w postaci elektronicznego vouchera i jest przyznawany głównie w celu zapewniania wyjazdów wakacyjnych dla najmłodszych. Przypomnijmy, że na samym początku 2021 roku w Polskim Bonie Turystycznym wprowadzono istotną zmianę – od stycznia możemy zapłacić nim również za jednodniowe atrakcje, bez konieczności noclegu. Voucher można realizować wyłącznie na terenie Polski.

W jaki sposób aktywować Polski Bon Turystyczny?

Na szczęście nie jest to nic trudnego – wystarczy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po weryfikacji danych Polski Bon Turystyczny 2021 będzie dostępny na profilu osoby uprawnionej, która otrzyma również specjalny 16-cyfrowy kod. Numer ten przyda się później podczas dokonywania płatności za wybraną usługę turystyczną. Co ważne, voucher na krajowe wycieczki da się aktywować w dowolnym momencie – nawet na kilka dni przed wyjazdem!

Polski Bon Turystyczny to doskonały wybór dla rodzin, które nawet na wakacjach nie potrafią obyć się bez zażywania aktywności fizycznej. Turystyka w naszym kraju – podobnie jak wiele innych dziedzin gospodarki – zaczyna stopniowo budzić się do życia, a zatem nie pozostaje nic innego, jak pakować walizki i udać się na zasłużony odpoczynek.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz