Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka to niezwykle ważne zadanie, z jakim musi zmierzyć się każdy rodzic. To, co jest szczególnie kłopotliwe to wdrażanie nowych rzeczy i czynności w odpowiednim czasie, tak aby tempo nauki było odpowiednio dopasowane do malucha. Rynek oferuje nam różnorodne opcje, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić dziecku edukację przez zabawę – jest to najlepsze rozwiązanie, do którego nie trzeba nikogo zachęcać. Dziś skupimy się na koordynacji ruchowej, zatem czy lepiej jest kupić jeździk, czy rowerek biegowy? O tym, czym się różnią i jakie pełnią funkcje przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jeździki biegowe dla dzieci trójkołowe – charakterystyka

Jeździki biegowe dla dzieci trójkołowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich maluchów, które potrafią już się samodzielnie poruszać. Z tego względu nie da się jednoznacznie określić, w jakim czasie powinniśmy zdecydować się na zakup, ponieważ jest niezwykle indywidualna kwestia i każde dziecko ma inne tempo rozwoju. Jeśli zauważysz, że czuje się ono już pewnie w tym, co robi i potrafi zachować stabilność podczas stawiania kolejnych kroków – jest to odpowiedni moment na jeździk. 

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego warto się na niego zdecydować. Otóż poza tym, że jego design wzbudza zainteresowanie u dziecka, to z uwagi na przymocowanie trzech kółek jest bardzo bezpieczną opcją, która powinna poprzedzać zakup rowerka. Jego rolą jest:

  • wspomaganie koordynacji ruchowej;
  • nauka utrzymywania równowagi;
  • wzmocnienie grup mięśniowych;
  • ćwiczenie zatrzymywania się.

I oczywiście nauka samodzielności – dziecko jest zdane samo na siebie, a wszelkie upadki uczą je jak im w przyszłości zapobiec.

Rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe – kolejny rozwojowy etap

Rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe to świetne do wdrożenia rozwiązanie w momencie, w którym dziecko świetnie opanowało technikę chodzenia, a poruszanie się za pomocą jeździka nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Najczęściej przypada to na 2 rok życia malucha. W tym przypadku nie ma mowy o dodatkowym kółku, który ułatwia utrzymanie równowagi i właśnie z tego względu jest to drugi etap rozwoju koordynacji ruchowej. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość i wagę produktu. Musi być odpowiednio dobrany do wzrostu i wieku pociechy. W związku z tym, że dzieciaki “rosną jak na drożdżach” warto rozważyć zakup rowerka biegowego z regulowaną wysokością siodełka

Teraz i Ty już wiesz, co dla Twojego dziecka będzie najlepsze i kiedy warto po to sięgnąć – zbliżające się święta, urodziny a może dzień dziecka? Z takiego prezentu z pewnością każdy maluch ucieszy się bez względu na okazję.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Napisz komentarz